lipca 19, 2014

Day #1 Łódź

Co parę miesięcy do mojego taty (wykładowcy) przyjeżdża kilka studentów z Rumunii na wymianę. Od razu dementuję, ponieważ bardzo nie lubię, gdy mówi się o mieszkańcach tego kraju w zły sposób. To nie są cygani, nie są nawet ciemnoskórzy, nie kradną, za to są świetnymi ludźmi.

W związku z ich przyjazdem udaliśmy się na "wycieczkę" po Polsce. Będzie ona trwała tydzień, a podczas niej odwiedzimy trzy miasta. Pierwsze zaliczyliśmy wczoraj. Była to Łódź. Pierwszy raz zatrzymałam się tam na noc. Zwykle byłam tylko przejazdem, najczęściej w drodze do Warszawy.


Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na obejrzenie całej Łodzi. Jednak muszę przyznać (nie obrażając wszystkich mieszkańców), że miasto jest dość brzydkie :( Mimo to, Manufaktura, jak i parki i skwery, które ją otaczają są przepiękne. Zatrzymaliśmy się tam na 3 godziny.

 Tutaj dwóch z ośmiu naszych studentów. Jak widzicie mają jasną karnację.
Manufaktura została zbudowana ze starych fabryk czy innych zakładów, które zostały odnowione. Całość jest ogromna i wygląda niesamowicie. Miałam ochotę nawet zwiedzić muzeum, a nie jestem zwolenniczką chodzenia i oglądania obrazów i rzeźb, które nie do końca mnie interesują.

Było tam pełno par i smutno mi się robiło, gdy wiedziałam, że mój chłopak jest 400 km ode mnie :( Mimo to uwielbiam patrzeć na szczęśliwych i zakochanych ludzi.

A wam jak minął dzień? 
Podoba wam się Łódź lub może mieszkacie tam?

2 komentarze:

 1. Ja bardzo lubię jeździć do Łodzi. Z miesiąc temu miałam nawet serie postów u mnie o moim ostatnim wyjeździe :) Trzeba wiedzieć gdzie chodzić żeby zobaczyć coś ciekawego. Ale przyznam, że niektóre osiedla są na prawdę brzydkie.
  Pozdrawiam :)
  http://operacja-kojot.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. nie byłam nigdy w Łodzi- nie było okazji :p
  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń

♡dziękuje za każdy komentarz, bardzo mnie to motywuje :*
♡zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno go odwiedzę ^^
♡jeśli Twój blog mi się spodoba, zaobserwuję :*